Pokud máte kovovýrobu a ocel je vaší základní surovinou, tak musíte mít schopné obchodní oddělení, které se v oceli vyzná. Není to totiž jen tak, sehnat přesně ten druh oceli, který si konstruktér vymyslel, je potřeba znát převody mezi jednotlivými normami, které se k určení oceli používají. Existují minimálně čtyři normy, kterými se ocel může označovat. Podle ČSN norem se oceli dělily do tříd a už podle čísla normy jste věděli, o jakou ocel se jedná. Například pod třídu 17 patřily nerezové oceli, např. ČSN 17246 je nerezová ocel, která se používá hojně v chemickém průmyslu pro svou odolnost vůči zásadám a kyselinám.
Tatáž ocel má ale v Německu podle DIN normy označení 1.4541 nerez, ale i DIN X6CrNiTi. A aby toho nebylo málo, v USA se jedná o ocel AlSl 321. No vyznáte se v tom? Vy nemusíte, ale každý nákupčí ano. Musí koupit přesně tu ocel, kterou konstruktér navrhl pro svůj výrobek. Musel totiž do svého návrhu zahrnout pevnostní vlastnosti dané oceli a pokud by obchodní oddělení koupilo jinou ocel, nemusela by mít stejnou pevnost a odolnost a to by byl velký průšvih. Kovovýroba, zámečnická výroba, obráběcí firmy, svařovny, ti všichni jsou závislí na kvalitních ocelových polotovarech.
Většina dodavatelů oceli musí dodávat k oceli i certifikáty, které potvrzují jejich složení a tím pádem i fyzikální vlastnosti, jako pevnost a chemickou odolnost. Je tak je zajištěno, že výrobky z dané oceli budou splňovat požadavky konstruktéra. Má vaše firma spolehlivého dodavatele oceli? A nechcete vyzkoušet nového dodavatele firmu Boden? Dodá vám kvalitní ocel i s certifikáty a na svou dodávku nebudete dlouho čekat, protože mají velké sklady se zásobami oceli. Ocel, to je velmi široký pojem, protože existuje minimálně 3500 druhů oceli. Od těch běžně používaných, po vyloženě speciální oceli pro specifická použití např. v kosmickém programu.